АКТУАЛЬНІ ПИТАННЯ

ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ, ЯКІ ПРАВИЛА БЕЗПЕКИ У ЗОНІ ВІДЧУЖЕННЯ І ЧОМУ ЇХ ПОТРІБНО ДОТРИМУВАТИСЬ?

Одним з головних завдань Державного агентства України з управління зоною відчуження є прозорість та відкритість, тому процедура відвідування зони відчуження з ознайомчими візитами протягом останніх років спрощена. До того ж багато відвідувачів – представники ЗМІ, науковці, студенти тощо – приїздять сюди з професійною метою. Втім, це не означає, що вказана територія є безпечною. Нижче ми наводимо перелік правил безпеки у зоні відчуження, яких необхідно дотримуватися, щоб уникнути ризику опромінення та непорозумінь з правоохоронними або контролюючими органами.

Детальніше

10 фактів про Арку на ЧАЕС

У 2016 році заплановано завершити будівництво Арки, яка накриє «саркофаг» 4-го блока Чорнобильської АЕС. Будівельники планують закінчити спорудження цього стального колоса та насунути його на «саркофаг». Арка (новий безпечний конфайнмент – НБК) – споруда унікальна не лише через те, що створюється у несприятливих радіаційних умовах, але й завдяки тому, що має гігантські розміри, для її зведення застосовуються унікальні технології, до того ж тут будуть встановлені унікальні системи і обладнання.

Детальніше

Голова ДАЗВ Віталій Петрук доповів на засіданні Державної Комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій про проведені протипожежні заходи у весняно-літній період у зоні відчуження

25.06.2016 р пройшло засідання під головуванням Першого заступника голови Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, Віце-прем’єр-міністра - Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Геннадія Зубка, за участю керівників відповідних міністерств та відомств.

Детальніше

Відповідь Голови ДАЗВ Віталія Петрука на питання: "Чи планується в майбутньому послаблення вимог щодо перебування на території 30-кілометрової зони та послаблення режиму радіаційного контролю?"

На сьогодні неможливе послаблення вимог щодо перебування на території зони відчуження та режиму радіаційного контролю з таких причин:

1. Порушення вимог чинного законодавства України у сфері реевакуації населення та радіаційної безпеки
Правовий режим зон відчуження та безумовного (обов’язкового) відселення визначений Законом України «Про правовий режим території, що зазнала радіоактивного забруднення внаслідок Чорнобильської катастрофи» від 27 лютого 1991 р. № 791а-XII. Згідно зі статтею 12 цього Закону, у зонах відчуження та безумовного (обов’язкового) відселення, зокрема, забороняється:

постійне проживання населення;
перебування осіб, які мають медичні протипоказання для роботи в контакті з джерелами іонізуючого випромінювання;
здійснення діяльності з метою одержання товарної продукції;
заготівля і вивезення рослинних кормів, лікарських рослин, грибів, ягід та інших продуктів побічного лісокористування;
випасання худоби, порушення середовища перебування диких тварин, спортивне та промислове полювання і рибальство;
будь-яка інша діяльність, яка не забезпечує режим радіаційної безпеки.

Детальніше

Відповідь Голови Державного агентства України з управління зоною відчуження Віталія Петрука на питання щодо розвитку туризму в зоні відчуження

Відповідаючи на це питання, я хочу зробити акцент на слові «туризм». Відповідно до вимог чинного законодавства (Закон України «Про правовий режим території, що зазнала радіоактивного забруднення внаслідок Чорнобильської катастрофи), в’їзд до зони відчуження і зони безумовного (обов’язкового) відселення та перебування на її території обмежені (режимна територія). Законом не передбачено надання на зазначених територіях туристичних послуг, а також заборонено перебування осіб, які не мають на це дозволу. Таким чином, доцільно застосовувати не слово «туризм», а «відвідування».

Детальніше

01133, м. Київ, бульвар Лесі Українки, буд. 26

Тел.: (044) 594-82-42 (приймальня)
          (044) 594-82-45 (канцелярія)

office[]dazv.gov.ua

Запит на інформацію Альтернативна версія Повідом про корупцію