ДІЯЛЬНІСТЬ

ІНФОРМАЦІЯ про діяльність підприємств, установ та організацій, які перебувають у сфері управління Державного агентства України з управління зоною відчуження (станом на 2.06.2016)

Державне спеціалізоване підприємство «Чорнобильська АЕС»
(ДСП «Чорнобильська АЕС»)

Представники ЄБРР задоволені процесом просування будівництва НБК

26 травня 2016 року відбулася спільна зустріч Міністра екології та природних ресурсів України Остапа Семерака, Голови Державного агентства України з управління зоною відчуження Віталія Петрука, генерального директора Чорнобильської АЕС Ігоря Грамоткіна з директором Департаменту ядерної безпеки Європейського банку реконструкції та розвитку Вінсом Новаком.

Учасники зустрічі обговорили хід будівництва сховища відпрацьованого ядерного палива та нового безпечного конфайнмента на Чорнобильській АЕС.
Представники ЄБРР повідомили, що задоволені процесом просування будівництва і заходами, які здійснює Уряд України щодо покращення екологічної безпеки в зоні відчуження.

У свою чергу Остап Семерак розповів міжнародним представникам, що всі роботи із завершення будівництва та насування Арки НБК на об’єкт «Укриття» проходять згідно з графіком.

«Сподіваюся, що вже в листопаді цього року, як і заплановано, ми розпочнемо процес насування Арки НБК на об’єкт «Укриття». Сьогодні топ-пріоритетом в роботі Міністерства екології та природних ресурсів є підвищення рівня екологічної безпеки в зоні відчуження, і ми вдячні Європейському банку реконструкції та розвитку і всім країнам-донорам за підтримку», - зазначив Остап Семерак.

Також під час зустрічі Вінс Новак повідомив, що ЄБРР перерахував з власних коштів на Рахунок ядерної безпеки 40 млн. євро для завершення будівництва сховища відпрацьованого ядерного палива, без врахування 1,4 млн. євро додаткового вкладу України.

Нагадаємо, що 26 квітня 2016 року між Урядом України, Європейським банком реконструкції та розвитку та ДСП «Чорнобильська АЕС» була підписана трьохстороння угода, згідно з якою ЄБРР зобов’язався додатково виділити 40 млн. євро для фінансування проекту РЯБ-СВЯП-2 (рахунок ядерної безпеки для фінансування будівництва сховища відпрацьованого ядерного палива).

Міністерство екології та природних ресурсів України

Хід будівництва НБК станом на 26.05.2016

У рамках проекту НБК на будівельному майданчику виконувалися такі роботи:
поставка металоконструкцій на майданчик;
монтаж решіток підлоги Північного гаража (третинні конструкції);
монтаж спеціальних дверей Арки;
попередня збірка модулів та монтаж конструкції шахти ліфта;
монтаж підкранових балок рейкового шляху для 25-тонного крана північного гаража;
монтаж автоматичних домкратів відкидних панелей ВП-5.1, ВП-5.2, ВП-6;
монтаж анкерів ущільнювальної мембрани на відкидній панелі ВП-5.2;
монтаж прогонів внутрішньої та зовнішньої обшивки;
монтаж внутрішньої та зовнішньої обшивки. Загальний прогрес – 92%;
система вентиляції (підготовка повітроводів до монтажу, монтаж повітроводів, монтаж риштування та опор, підготовка північного вентцентру до монтажу вентиляційних систем та з'єднання з повітроводами). Загальний прогрес – 83%.

Монтаж системи основних кранів (СОК):
* нівелювання (регулювання) балок підкранової колії;
* установка призм для регулювання підкранової колії (західна частина Арки) – робота виконана;
* різання рейок, свердління отворів і монтаж рейок – робота виконана;
* завершення монтажу електроживлення східного мосту – робота виконана;
* монтаж струмопроводу для підключення електроживлення мостів.

Улаштування технологічної будівлі (ТБ) та допоміжних споруд:
* технологічна будівля – улаштування стін та перекриття (армування, опалубка, бетонування), гідроізоляція покрівлі. Загальний прогрес (будівельна частина) – 88%;
* будівля електротехнічних пристроїв – монтаж кабельних опор, лотків, розкладка кабелю і монтаж кінцевих муфт в секціях і приміщеннях трансформаторів, монтаж дверей, улаштування гідроізоляції даху. Загальний прогрес (будівельна частина) – 93,5%;
* шлюз доступу пожежних підрозділів – гідроізоляція покрівлі, установка риштування, монтаж опалубки. Загальний прогрес (будівельна частина) – 88%;
* насосна станція пожежогасіння (НСПГ) – бетонування покрівлі, догляд за бетоном, підготовка поверхні покрівлі. Загальний прогрес (будівельна частина) – 88%;
* резервуари для НСПГ – догляд за бетоном, армування фундамента;
* центральний щит контролю і управління – улаштування стін і перекриття (армування, опалубка бетонування);
* майданчик дизельної електростанції електропостачання (догляд за бетоном).

Улаштування зовнішнього та внутрішнього простору НБК:
* зовнішні кабельні траси (укладання кабелю);
* зовнішні, підземні інженерні мережі;
* басейн збору зливових вод;
* улаштування доріг в локальній зоні.
Монтаж металоконструкцій західної частини Арки: змонтовано 15685,85 тонни.
Монтаж металоконструкцій східної частини Арки: змонтовано 14265,62 тонни.

За матеріалами веб-сайту ДСП «Чорнобильська АЕС»


Державна корпорація «Українське державне об’єднання «Радон»
(ДК «УкрДО «Радон»)

Державні спеціалізовані підприємства, які входять до складу корпорації (ДСП «Дніпропетровський ДМСК», ДСП «Київський ДМСК», ДСП «Львівський ДМСК», ДСП «Одеський ДМСК», ДСП  «Харківський ДМСК»), працювали у штатному режимі, виконуючи планові завдання (приймання РАВ, дезактивація спецодягу та засобів індивідуального захисту, надання спеціальних транспортних послуг, виконання інших спеціальних робіт). Діяльність ДСП «Донецький ДСК» зупинена тимчасово, до закінчення бойових дій у регіоні та відновлення державного контролю на непідконтрольних нині українській владі території (наказ ДАЗВ від 24.03.2015 № 33).

ЗВІТ
про стан виконання основних заходів (робіт) державними спеціалізованими підприємствами ДК «УкрДО «Радон»
на 1.06.2016

 Підприємство (спецкомбінат) Вид заходів (робіт)
Приймання, тимчасове зберігання та захоронення радіоактивних відходів і відпрацьованих ДІВ, тонн  Дезактивація спецодягу та ЗІЗ, тонн Дозиметричне та радіометричне вимірювання, кількість вимірів
За
звітний
період
Від початку року За
звітний
період
Від початку року За
звітний
період
Від початку року
План Факт План Факт План Факт
ДСП «Дніпропетровський ДМСК» - 0,3 9,5 - 0,5 0,4 200 3568 3568
ДСП «Київський ДМСК» - 0,6 3,154 0.336 1,5 1,564 593 7834 7834
ДСП «Львівський ДМСК» - 0,4 1,1 0,1 1,4 1,5 106 3266 3266
ДСП «Одеський ДМСК» 0,022 0,1 0,051 - 0,177 0,175 158 3315 3315
ДСП «Харківський ДМСК» 10,8 24,0 35,0 - 0,3 0,3 2650 13250 13250

Державне спеціалізоване підприємство «Центральне підприємство з поводження з радіоактивними відходами» (ДСП «ЦППРВ»)

ДОВІДКА
про стан виконання ДСП «ЦППРВ» основних заходів (робіт) відповідно до Програм робіт на виконання бюджетних програм «Підтримка екологічно безпечного стану у зонах відчуження… на 2015рік » (КПКВ 2408110), «Підтримка у безпечному стані енергоблоків та об`єкта «Укриття» …» (КПКВ 2408120) та «Виконання робіт у сфері поводження з РАВ неядерного циклу, будівництво комплексу «Вектор» …»
(КПКВ 2408090) на 29.05.2016

1. Проводилися приймання РАВ та дезактивація автотранспорту і спецодягу від сторонніх організацій згідно з укладеними договорами.

2. На комплексі виробництв «Вектор»:
прийнято на захоронення партію упаковок РАВ з заводу по переробці рідких РАВ ДСП «Чорнобильська АЕС» та проводиться приймання РАВ від ДСП «Харківський ДСМК»;
завершено всі будівельні, монтажні і пусконалагоджувальні роботи зі спорудження централізованого сховища відпрацьованих джерел іонізуючого випромінювання (ЦСВДІВ) та проводиться відпрацювання технології поводження з ВДІВ в режимі реальної експлуатації, виконується усунення дрібних недоліків, виявлених в ході відпрацювання технології, проводиться тренування експлуатаційного персоналу, проведено комплексні випробування роботи обладнання.

3. Забезпечено ведення обліку РАВ у зоні відчуження з введенням інформації про радіоактивні відходи, що надійшли на захоронення у ПЗРВ "Буряківка", до баз даних Системи обліку РАВ зони відчуження. Виконано обробку, систематизацію та узагальнення введеної інформації.

4. Виконано регламентні роботи з радіаційно-дозиметричного контролю на об’єктах ДСП "ЦППРВ" з вимірюванням рівнів гамма- і бета-випромінювання в контрольних точках на відповідність встановленим контрольним рівням.

 Вид заходів (робіт) За
звітний
період
З початку року
План Факт
Ліквідація траншей (буртів) з РАВ пунктів тимчасової локалізації РАВ, м3 178,6 1164 1056,3
Захоронення РАВ на ПЗРВ «Буряківка», м3 КПКВ 2408110 178,6 1164 1056,3
КПКВ 2408120 158,9 4183 2900,4
Кількість ДІВ, прийнятих на довгострокове зберігання на КВ «Вектор» (КПКВ 2408090), одиниць 9 19 41
Дезактивація спецодягу,  тонн - 4,739 4,829
Експлуатація побудованих об’єктів комплексу «Вектор»
Проведення технічних оглядів і ремонтів, кількість техоглядів і ремонтів, одиниць
128 2508 2508
Фізичний захист і охорона об’єктів комплексу «Вектор», га 45 45 45
Виконання робіт з радіаційно-дозиметричного контролю, контрольних точок 104 2572 2572

Державне підприємство «Науково-технічний центр дезактивації та комплексного поводження з радіоактивними відходами, речовинами, джерелами іонізуючого випромінювання» (ДП «НТЦ КПРВ»)

Звіт з виконання виробничої діяльності станом на 30.05.2016

Проектні роботи Вартість % виконання
 Проектно-конструкторське забезпечення реконструкції та будівництва споруд, устаткування та обладнання, призначених для поводження з радіоактивними відходами, у тому числі:    
1. Проведення робіт з дообстеження пунктів збору відходів дезактивації Житомирської області, Народицького району (за межами зони відчуження) для прийняття рішень щодо їх реабілітації 475,0 26
2. Будівництво сховища для проміжного зберігання високоактивних радіоактивних відходів, що повертаються з Російської Федерації після переробки відпрацьованого ядерного палива українських АЕС. Робоча документація 1118,5 30
3. Аналіз стану ПЗРВ «ІІІ-я черга ЧАЕС»  та розробка пропозицій з підвищення його безпеки 351,0 21
4. Коригування проектно-кошторисної документації реконструкції ПЗРВ «Буряківка» з урахуванням зауважень результатів експертизи ЗАБ існуючого ПЗРВ «Буряківка» та ЗАБ після його реконструкції 632,0 28
5. Розробка РКД комірки модуля сховища для проміжного зберігання високоактивних радіоактивних відходів, що повертаються з Російської Федерації після переробки відпрацьованого ядерного палива українських АЕС 105,0 32
6. Розробка РКД шлюзу перевантажувального для радіаційно-захисної камери сховища для проміжного зберігання високоактивних радіоактивних відходів, що повертаються з Російської Федерації після переробки відпрацьованого ядерного палива українських АЕС 260,0 24
7. Капітальний ремонт та реконструкція існуючих будівель та споруд за адресою: м.Дніпропетровськ, вул. Героїв Сталінграду, 24Б. Робоча документація  217,7 100
8.Розробка стабілізаційних заходів щодо сховища ПЗРВ "ІІІ Черга ЧАЕС" з урахуванням пропозицій з підвищення його безпеки 730,0 18

Державне спеціалізоване підприємство «Чорнобильський спецкомбінат»
(ДСП «Чорнобильський спецкомбінат»)

ДСП «Чорнобильський спецкомбінат» загалом працювало в штатному режимі, підрозділи виконували свої функціональні обов’язки відповідно до планових завдань.

Змін радіаційних показників по основних об’єктах (повітря, поверхневі та підземні води) не виявлено, контрольні рівні об’ємної активності радіонуклідів у приземному шарі атмосфери та питній воді центрального водопостачання не перевищені.

ДОВІДКА
про стан виконання основних заходів (робіт) на 30.05.2016

1. Показники енерго-виробничого центру:
виробництво, транспортування та постачання теплової енергії, Гкал – 0;
централізоване водопостачання (забір, підготовка і розподіл води), м3 – 8960;
очищення та знезараження стічних вод місцевої каналізаційної мережі, м3 – 6680.
2. Показники відділення громадського харчування:
забезпечення лікувально-профілактичним харчуванням персоналу підприємств, осіб – 677.
3. Показники відділення житлово-комунального господарства:
надання ліжко-місць для тимчасового проживання в житлових приміщеннях – 3211;
прибирання територій та утримання приміщень в належному санітарному стані, тис. м2 – 489,8.
4. Показники відділення фізичного захисту та охорони зони відчуження:
комплекс з охорони об’єктів в зоні відчуження та фізичного захисту забезпечує охорону об’єктів підприємств, установ та організацій зони відчуження відповідно до комплексних програм та договорів, а саме:
фізичний захист трьох об’єктів, призначених для поводження з радіоактивними відходами, на постах – 3;
охорона п’ятидесяти восьми об’єктів зони відчуження, на постах – 16.
5. Показники центру телекомунікацій – надання послуг телефонного зв’язку, експлуатація, технічне обслуговування та поточний ремонт:
усунуто пошкоджень обладнання та мереж –36;
проведено ремонтів електронної техніки та обладнання радіозв’язку – 9.
6. Показники відділення транспортного забезпечення:
перевезено 178,6 м3 радіоактивних відходів, на роботи витрачено 384 машино-години;
на автомобільні перевезення витрачено 2576 машино-годин;
на перевезення вахтового персоналу витрачено 320 машино-годин.
7. Показники метрологічної служби:
повірено 356 одиниць засобів вимірювальної техніки.


Державне підприємство «Центр організаційно-технічного і інформаційного  забезпечення управління зоною відчуження» (ДП «ЦОТІЗ»)

ДП «ЦОТІЗ» станом на 02.06.2016 працює у звичному режимі та виконує роботи відповідно до завдань та Статуту.

Протягом звітного періоду:

фахівці відділу охорони праці та пожежної безпеки провели 28 фізико-хімічних досліджень умов праці на сімох робочих місцях працівників ЕВЦ ДСП «Чорнобильський спецкомбінат», оформили один протокол за результатами проведених досліджень шкідливих факторів виробничого середовища, провели перевірку знань у трьох працівників, провели комплексну перевірку ДСП «ЦППРВ» з питань охорони праці та пожежної безпеки. Триває підготовка акта за підсумками перевірки;

фахівці відділу з охорони навколишнього середовища провели 48 вимірювань вмісту оксиду вуглецю, вуглеводнів та димності у відпрацьованих газах пересувних джерел викиду 15 автотранспортних засобів АТК № 1 ВТЗ ДСП «Чорнобильський спецкомбінат»;

фахівці відділу підготовки рішень з лісового господарства та землевпорядкування аналізували матеріали лісовпорядкування на території зони відчуження, підтримували в актуалізованому стані електронну схему землеустрою зони відчуження, готували інформацію для ДАЗВ щодо вирішення окремих питань з лісового господарства та виготовлення електронної (ситуаційної) карти зони відчуження;
відділ підготовки рішень з фізичного захисту ядерно та радіаційно-небезпечних об’єктів та мобілізаційної готовності взяв участь у спільній нараді відомчих органів з питання порядку роботи міжвідомчої комісії. За результатами проведеного спільного рейду з перевірки дотримання правил радіаційної безпеки та забезпечення фізичного захисту при перевезенні радіоактивних відходів у зоні відчуження фахівцями відділу підготовлена доповідна записка для керівника підприємства;

фахівці сектору з радіаційної безпеки здійснювали радіаційний контроль під час вивезення за межі зони відчуження деревини та металобрухту зі складенням 14-х актів (3 – вивезення металобрухту, 11 – вивезення деревини).

Протягом звітного періоду фахівці Служби інформації та зовнішніх зв’язків займалися підготовкою матеріалів для розміщення на веб-сайті ДАЗВ, виконували редакційну обробку організаційно-розпорядчих документів, підтримували інформаційні системи ДАЗВ та ДП «ЦОТІЗ» у робочому стані.

За даними відділу прийому відвідувачів, делегацій та проведення заходів у зоні відчуження Служби інформації та зовнішніх зв’язків, з 25 по 31 травня 2016 р. зону відчуження відвідало 58 груп. Загальна кількість відвідувачів – 924 особи.


Державне підприємство «Управління забезпечення функціонування об’єктів Чорнобильської АЕС» (ДП «УЗФО ЧАЕС»)

Інформаційна довідка станом  на 29.05.2016

Виробнича діяльність:
1. Забезпечення лікувально-профілактичним харчуванням: видано комплексів –220937.
2. Господарське забезпечення:

1) санітарно-гігієнічне прибирання і дезактивація приміщень, озеленення та благоустрій території, ремонтно-будівельні роботи (з врахуванням періодичності) – 14178592 м2, вивезення і утилізація ТПВ – 460 м3;

2) дезактивація спецодягу методом:
прання – 36936 кг;
хімчистки – 1564 кг;

3) транспортне забезпечення організацій (підприємств):
перевезено РАВ – 880,2 м3.


Державний науковий центр захисту культурної спадщини
від техногенних катастроф (ДНЦЗКСТК)

Працівники ДНЦЗКСТК протягом останнього тижня продовжували виконання науково-дослідних робіт з вивчення та фіксації національної культурної спадщини постраждалих районів Українського Полісся та надання послуг щодо впровадження результатів виконаних НДР і проведення заходів з опрацювання та збереження архівно-музейних фондів Музею-архіву народної культури Українського Полісся ДНЦЗКСТК, зокрема:

здійснено опрацювання історико-етнографічних матеріалів польових досліджень, отриманих під час експедиції 2015 р. до постраждалих сіл Любешівського району Волинської області – розшифровано 8 год. аудіозаписів (близько 10 друк. арк.);

за результатами дослідження городища літописного міста Чорнобиль (2015 р.) зроблено графічні відтворення 11 денець керамічних посудин з клеймами, здійснювалися упорядкування та систематизація керамічних матеріалів, виявлених під час розкопок давньоруського городища в м. Чорнобиль та археологічних розвідок у зоні відчуження у 2005–2008 рр.;

у межах виконання наукового дослідження “Географічне поширення народних метеорологічних знань і вірувань на Середньому Поліссі (за матеріалами картографування)” завершено укладання робочих карт поширення звичаїв та обрядів, здійснюваних під час засухи;

за перехідною НДР “Розробка термінологічного словника культурних традицій Правобережного Полісся” триває створення словникових реєстрів за темами “Світоглядні уявлення і вірування”, “Народні знання”;
за темою НДР “Розробка концепції Чорнобильського науково-інформаційного фонду етнокультурної спадщини та створення прототипу інформаційно-пошукової системи архіву аудіовізуальних документів” здійснюється аналітичний огляд потенційних інформаційних ресурсів формування Чорнобильського науково-інформаційного фонду;

розпочато розробку критеріїв експертної оцінки наукової цінності документів на паперовій основі, зібраних у зоні відчуження та систематизованих у межах виконання НДР минулих років;

введено до наукового архівного фонду 25 год. страхових копій аудіодокументів;

проведено обов’язкові профілактичні заходи щодо збереження 50 музейних предметів фондових груп “Тканина” та “Одяг” у Київському музейному фондосховищі.

Фахівці ДНЦЗКСТК взяли участь у роботі:
Міжнародної наукової конференції “Традиційна матеріальна та духовна культура Східного Полісся: проблеми вивчення та збереження у постчорнобильський час”, (м. Гомель, Республіка Білорусь – виголошено дві доповіді);

ХІ міжнародної конференції “Проблеми культурної ідентичності ситуації сучасного діалогу культур” (м. Острог Рівненської області – виголошено три доповіді);

Міжнародної наукової конференції “Слов’янська мелогеографія-6” (м. Київ, Національна музична академія України ім. П. Чайковського – виголошено 4 доповіді).

До того ж опубліковано дві наукові статті у фаховому виданні, яке входить до переліку ВАК України.

Систематично проводиться екскурсійний супровід виставки “Пам’ять про отчий край”, присвяченої народній культурі Чорнобильського Полісся (м. Чорнобиль). Виставку відвідали науковці Інституту мистецтвознавства, фольклористики та етнології ім. М. Рильського НАНУ, Інституту українознавства ім. І. Крип’якевича НАНУ, Національного технічного університету України “Київський політехнічний інститут”, Інституту історії України НАНУ та інші.

Розпочато монтаж фотовиставки “Прекрасний Чорнобиль”, створеної на основі архівних фотодокументів ДНЦЗКСТК, у м. Варшава (Республіка Польща).

Працівники ДНЦЗКСТК взяли участь у науково-практичному семінарі “Репрезентація культурних, історичних та природних цінностей Чорнобильської зони для України і світу: пошук ефективних шляхів та форм”.

Проведено планові заходи до Х Всеукраїнського фестивалю науки, зокрема фахівці ДНЦЗКСТК:

підвели підсумки наукової роботи та сформулювали завдання на наступні етапи наукових досліджень;

прочитали лекцію “Археологічні дослідження у Чорнобильській зоні” у Гуманітарній гімназії “Гармонія”;

провели науково-практичний семінар “Особливості впорядкування архівних матеріалів ДНЦЗКСТК: теоретико-методологічні засади”.

 

01133, м. Київ, бульвар Лесі Українки, буд. 26

Тел.: (044) 594-82-42 (приймальня)
          (044) 594-82-45 (канцелярія)

office[]dazv.gov.ua

Запит на інформацію Альтернативна версія Повідом про корупцію