ВСІ НОВИНИ

ДАЗВ спільно із представниками громадськості та профільних організацій обговорили пропозиції щодо розвитку туристичного потенціалу зони відчуження

За ініціативи ДАЗВ та Офісу ефективного регулювання відбулася робоча нарада з розвитку туристичного потенціалу зони відчуження на виконання Указу Президента «Про деякі питання розвитку територій, що зазнали радіоактивного забруднення внаслідок Чорнобильської катастрофи». На засіданні було порушено важливі питання для підвищення впізнаваності Чорнобильського напряму, зокрема, акценти у комунікації, необхідні удосконалення системи доступу на територію зони відчуження та забезпечення безпеки відвідувачів.

«Зона відчуження завжди була переважно промисловою територією: тут зосереджено інфраструктуру поводження з радіоактивними відходами, тут знаходиться Чорнобильська АЕС та інші важливі об’єкти. Але постійне зростання інтересу і збільшення кількості відвідувачів підштовхує нас до розвитку туристичного напряму. Тому, сьогодні ми розпочинаємо міжвідомчий діалог, щоб напрацювати найбільш ефективні ідеї для туризму у зоні відчуження», - зазначив Голова ДАЗВ Віталій Петрук під час наради.

Керівництво ДП «ЦОТІЗ» представило для обговорення пропозиції щодо вдосконалення системи контролю доступу на територію зони відчуження та впровадження нових маршрутів і форматів відвідування. Також порушувались питання необхідності забезпечення якісного інтернет-з’єднання, розвитку туристичної інфраструктури та забезпечення комплексної підготовки супроводжуючих (гідів).

Окрім того, на засіданні обговорювались питання створення туристичного бренду для зони відчуження на національному та міжнародному рівнях. У команді з Офісом ефективного регулювання ДАЗВ на основі результатів обговорення розробить візуальний бренд зони відчуження, його філософію, а також низку проектів, що дозволять посилити інформування людей про діяльність у зоні відчуження.

Як зазначили експерти, системний підхід до розвитку туристичного напрямку зони відчуження вимагає створення системи комунікацій для різних аудиторій: бізнесу, науки, митців тощо.

Також, важливе місце у комунікації має посісти координаційний центр, до якого надходитиме вся інформація про пересування туристичних груп, надзвичайні події та результати радіоекологічного моніторингу

За результатами наради будуть напрацьовані удосконалення системи доступу на територію зони відчуження. Також заплановано проведення робочої зустрічі туристичних операторів та керівництва ДП «ЦОТІЗ» для обговорення нагальних питань.

Довідково:

У зустрічі взяли участь представники Офісу Президента, Верховної Ради України, Міністерства економічного розвитку і торгівлі України, Міністерства екології та природних ресурсів України, Київської обласної державної адміністрації, Іванківської районної державної адміністрації, Славутицької міської ради, Офісу ефективного регулювання, ДП «ЦОТІЗ», Українського товариства охорони природи, МГО «Центр ПРИПЯТЬ.ком», ВГО «Всеукраїнська люстрація», ТОВ «ГАММА ТРЕВЕЛ», ПП «Solo East», ТОВ «ХАСТА ГРУП», ТОВ «Агентство «Пан Укрейн», ТОВ «ЧОРНОБИЛЬ ТУР», ФОП Коритько Дмитро Григорович, ФОП Орлова Тетяна.

01133, м. Київ, бульвар Лесі Українки, буд. 26

Тел.: (044) 594-82-42 (приймальня)
          (044) 594-82-45 (канцелярія)

office[]dazv.gov.ua

Запит на інформацію Альтернативна версія Повідом про корупцію