ВСІ НОВИНИ

ДАЗВ та НАТО продовжують співпрацю щодо ліквідації могильників «історичних» радіоактивних відходів

Під час засідання Комісії з координації євроатлантичної інтеграції України за участі заступниці Генсекретаря НАТО Беттіни Каденбах представники Уряду України та Альянсу обговорили стан та перспективи розвитку відносин з НАТО.

Державне агентство України з управління зоною відчуження активно долучається до реалізації плану виконання профільних завдань Річної національної програми під егідою Комісії Україна – НАТО на 2020 рік.

Як зазначив т.в.о. Голови ДАЗВ Володимир Фещенко, Агентство вже має позитивний досвід співпраці з Альянсом задля покращення екологічної ситуації в Україні. Так, за програмою Трастового фонду НАТО 2017 року було ліквідовано могильник «історичних» радіоактивних відходів «Вакуленчук» на Житомирщині, що утворилися внаслідок виконання військових програм колишнього СРСР. Наразі триває другий такий проєкт – на об’єкті «Цибулеве» на Кіроградщині – і заплановано третій – в смт Делятин на Івано-Франківщині. Реалізація таких проєктів – це не лише мінімізація негативного впливу на навколишнє середовище, а й значний внесок у розвиток сучасної науки.

«Для нас важливо підтримувати загальнодержавний курс на євроатлантичну інтеграцію та розвивати відносини з Альянсом. Така співпраця дозволяє покращити безпеку українських об’єктів із поводження з радіоактивними відходами та мінімізувати їх небезпеку з огляду на стандарти НАТО», – наголосила начальниця відділу з міжнародного співробітництва та зв’язків з громадськістю Катерина Павлова.

Такі прагнення знайшли відображення у Річній національній програмі, згідно з якою до 2023 року «продовжено реалізацію проектів у рамках Трастового фонду НАТО щодо перезахоронення радіоактивних відходів, що утворилися внаслідок виконання військових програм колишнього СРСР». Це дозволить покращити загальну екологічну ситуацію в країні та уникнути ризиків, пов’язаних із неналежним захороненням таких видів відходів.

01133, м. Київ, бульвар Лесі Українки, буд. 26

Тел.: (044) 594-82-42 (приймальня)
          (044) 594-82-45 (канцелярія)

office[]dazv.gov.ua

Запит на інформацію Альтернативна версія Повідом про корупцію