ВСІ НОВИНИ

Фахівці системи ДАЗВ підвищать кваліфікацію за новою магістерською програмою підготовки «Фізичний захист та облік і контроль ядерних матеріалів»

Керівництво ДАЗВ взяло участь у церемонії відкриття магістерської програми підготовки «Фізичний захист та облік і контроль ядерних матеріалів» та навчально-наукової лабораторії «Фізична ядерна безпека» НТУУ «КПІ», що були ініційовані Міністерством енергетики та вугільної промисловості України. На перший набір програми були зараховані 8 фахівців підприємств зони відчуження: двоє від ДСП «Центральне підприємство з поводження з радіоактивними відходами» та шестеро від ДСП «Чорнобильська АЕС».

«В Україні, і в зоні відчуження зокрема, є великий попит на висококваліфікованих фахівців з фізичного захисту. Державна політика України вимагала створення системи професійної підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації фахівців з фізичного захисту, обліку та контролю ядерних матеріалів, і сьогодні, ми маємо відповідну програму підготовки», - зазначив заступник Голови ДАЗВ Володимир Фещенко.

Нова навчальна програма – яскравий приклад успішної координації та підтримки удосконалення профільної освіти в Україні різними країнами-партнерами: США, Швецією, Канадою та МАГАТЕ. Завдяки підтримці Урядів цих країн та експертній допомозі МАГАТЕ було сформовано цей курс.

За період підготовки, слухачі курсу отримають знання та практичні навички щодо основ фізичної ядерної безпеки, міжнародного та національного законодавства у цій сфері, культури захищеності, функціонування системи поводження з радіоактивними відходами та управління фізичною ядерною безпекою на національному та операційному рівнях.

Довідково:

Участь в урочистому заході взяли представники Міністерства енергетики та вугільної промисловості України, Державної інспекції ядерного регулювання України, ДП «НАЕК «Енергоатом», Навчального центра з фізичного захисту, обліку та контролю ядерних матеріалів ім. Дж. Кузмича Інституту ядерних досліджень Національної академії наук України, Інституту проблем безпеки атомних електростанцій, Посольства США, Посольства Канади, Департаменту Енергетики США, Шведського органу з радіаційної безпеки, Центру вивчення нерозповсюдження імені Джеймса Мартіна Монтерейського Інституту міжнародних досліджень, Міжнародного агентства з атомної енергії.

01133, м. Київ, бульвар Лесі Українки, буд. 26

Тел.: (044) 594-82-42 (приймальня)
          (044) 594-82-45 (канцелярія)

office[]dazv.gov.ua

Запит на інформацію Альтернативна версія Повідом про корупцію