ВСІ НОВИНИ

Колегія ДАЗВ заслухала доповідь Голови ДАЗВ про діяльність агентства та підприємств, що належать до сфери його управління

На Колегії Державного агентства України з управління зоною відчуження, що відбулася на ДСП «Чорнобильська АЕС», заслухали доповідь Голови ДАЗВ про підсумки діяльності агентства та підприємств, установ і організацій, що належать до сфери його управління, та затвердили проект пріоритетів агентства на 2019 рік.

На заході були присутні Заступник Міністра екології та природних ресурсів Віктор Вакараш, Голова Державної інспекції ядерного регулювання Григорій Плачков, в.о. Голови Державної екологічної інспекції Ігор Яковлєв, виконавчий директор з ядерної та радіаційної безпеки і науково-технічної підтримки ДП «НАЕК «Енергоатом» Наталія Шумкова, Голова Професійної спілки працівників атомної енергетики та промисловості України Валерій Матов, міський Голова Славутича Юрій Фомічев, Голова Народицької РДА Віктор Пашук, представники профспілки, керівники структурних підрозділів ДАЗВ та підприємств, що належать до сфери управління ДАЗВ.

Під час заходу Голова ДАЗВ Віталій Петрук прозвітував про основні результати діяльності агентства у 2018 році відповідно до пріоритетів, які були затверджені Міністром екології та природних ресурсів України. Зокрема, минулого року велика увага була приділена виконанню робіт задля введення в експлуатацію НБК, зняття з експлуатації ЧАЕС та перетворення об’єкта «Укриття» на екологічно безпечну систему, удосконаленню механізму поводження з радіоактивними відходами, а також установленню зони спеціального промислового використання та створенню умов для розміщення об’єктів альтернативної енергетики у зоні відчуження.

«Минулого року важливим результатом стало затвердження механізму цільового використання коштів Державного фонду поводження з радіоактивними відходами. Завдяки цьому в грудні 2018 року було завершено будівельні роботи 1-ї черги комплексу «Вектор» й проводилися роботи з розробки проектної документації об’єктів інфраструктури для прийняття осклованих відходів з Російської Федерації», – наголосив Віталій Петрук.

Також, Голова ДАЗВ відзначив суттєві результати щодо забезпечення енергоефективності та енергозбереження на підприємствах. Так, за минулий рік економія за рахунок впровадження заходів енергозбереження ДСП «Чорнобильський спецкомбінат» становила 32% на виробництві та постачанні теплової енергії, 9% на водопостачанні, 18% на водовідведенні відносно планових показників. Окрім того, реконструкція зовнішнього вуличного освітлення в Чорнобилі зменшила витрати на електроенергію на ці потреби в 10 разів.

Значний прогрес також відбувся за ще одним пріоритетом – створенням умов для розміщення об’єктів альтернативної енергетики у зоні відчуження. Зокрема, у 2018 році було запущено пілотний проект СЕС потужністю 1 МВт на ЧАЕС. Окрім того, Україна отримала від французької компанії «Tractebel» техніко-економічне обґрунтування, яке підтвердило можливість спорудження СЕС потужністю 1,2 ГВт у зоні відчуження.

У 2018 році ефективно проводилася робота з інформування громадськості про розвиток зони відчуження. Зокрема, було презентовано експозицію «Chornobyl: the territory of change» у Відні на виставковому майданчику ООН та під час Першого форуму регіонів Республіки Білорусь та України в Гомелі, а також організовано виставку «Чорнобиль – територія змін» у центральному холі Верховної Ради України.

Під час засідання Колегії доповіді також представили: начальник управління з питань забезпечення бар’єрної функції зони відчуження, природно-заповідного фонду, охорони праці та цивільного захисту ДАЗВ Михайло Байтала, в.о. генерального директора ДСП «ЧАЕС» Валерій Сейда, в.о. генерального директора ДК «УкрДО «Радон», в.о. директора ДСП «ЦППРВ» Ігор Сорочинський, директор ДСП «Харківський ДМСК» Володимир Шаров, генеральний директор ДСП «Чорнобильський спецкомбінат» Сергій Костюк.

01133, м. Київ, бульвар Лесі Українки, буд. 26

Тел.: (044) 594-82-42 (приймальня)
          (044) 594-82-45 (канцелярія)

office[]dazv.gov.ua

Запит на інформацію Альтернативна версія Повідом про корупцію