ВСІ НОВИНИ

На нараді під головуванням Президента України Голова ДАЗВ представив стан справ зі створення інфраструктури поводження з РАВ в Україні

Під час наради з питань розвитку атомної енергетики та підвищення рівня безпеки під час використання ядерної енергії під головуванням Президента України Петра Порошенка Голова ДАЗВ Віталій Петрук доповів про стан справ зі створення інфраструктури поводження з радіоактивними відходами (РАВ) в Україні. У нараді також взяли участь Голова Держатомрегулювання Григорій Плачков, президент ДП «НАЕК «Енергоатом» Юрій Недашковський, перший заступник Голови Комітету Верховної Ради України з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки Олександр Домбровський та генеральний директор ВП «Запорізька АЕС» Олександр Остаповець та інші.

Поводження з радіоактивними відходами – це заключний етап ядерного паливного циклу. На сьогодні в Україні основним виробником радіоактивних відходів є атомні електростанції. Довгострокове зберігання і захоронення радіоактивних відходів здійснюють спеціалізовані підприємства, що належать до сфери управління Державного агентства України з управління зоною відчуження. Таким чином, реалізовано один із основоположних законодавчих принципів: «виробник радіоактивних відходів не має права їх захоронювати».

«Наша мета – досягти безпечного поводження з радіоактивними відходами всіх типів і категорій, які були накопичені в попередні періоди, виникають під час поточного використання ядерної енергії та утворюватимуться у найближчі 30-40 років. В Україні присутні всі елементи системи поводження з РАВ, однак деякі потребують удосконалення», – наголосив Голова ДАЗВ Віталій Петрук.

Зокрема, завдяки відновленню Фонду РАВ у 2018 році було завершено будівництво І-ї черги комплексу «Вектор», який будувався 20 років. Першочерговим проектом на комплексі «Вектор» зараз є будівництво сховища для високоактивних «осклованих» РАВ від переробки ВЯП українських АЕС, які мають повертатися з РФ.

Окрім того, важливим проектом у зоні відчуження сьогодні є будівництво централізованого сховища для всього відпрацьованого ядерного палива українських АЕС. Проект реалізується ДП «НАЕК «Енергоатом».

Голова ДАЗВ також розповів про плани Агентства щодо приведення законодавства у сфері поводження з РАВ до загальноєвропейського зразка та зменшення навантаження на держбюджет. Зокрема, розроблено та внесено на розгляд Верховної Ради України 2 законопроекти: щодо удосконалення класифікації РАВ та щодо створення території спеціального промислового використання.

Фото: Адміністрація Президента України

01133, м. Київ, бульвар Лесі Українки, буд. 26

Тел.: (044) 594-82-42 (приймальня)
          (044) 594-82-45 (канцелярія)

office[]dazv.gov.ua

Запит на інформацію Альтернативна версія Повідом про корупцію