ВСІ НОВИНИ

Омонолічено перший ярус сховища радіоактивних відходів Лот-3 на комплексі виробництв «Вектор»

Перший ярус відсіку Д1 Спеціально обладнаного приповерхневого сховища твердих радіоактивних відходів (СОПСТРВ; Лот-3) комплексу виробництв «Вектор» повністю заповнено і омонолічено цементно-піщаною сумішшю. Це дозволить продовжити приймання на сховище радіоактивних відходів (РАВ), що утворюються у ході зняття з експлуатації енергоблоків № 1-3 Чорнобильської АЕС.

«За останній рік завдяки організованій та скоординованій роботі ДСП «ЦППРВ» та ДСП «ЧАЕС» на захоронення прийнято близько 600 упаковок з РАВ», – зазначає заступник директора з технічної підтримки поводження з РАВ ДСП «ЦППРВ» Сергій Кірєєв.

З моменту початку експлуатації у 2009 році та до 2018 року у відсіки сховища було прийнято на захоронення до 70 упаковок з РАВ від ДСП «ЧАЕС».

Загалом проектна потужність сховища становить 50 210 м3, які мають бути розміщені у спеціальних контейнерах по периметру відсіку у два ряди та чотири яруси. Цементування першого ярусу дозволить продовжити ефективну та безпечну експлуатацію сховища.

Довідково:

Згідно з ліцензією Експлуатуюча організація має право здійснювати діяльність з експлуатації Спеціально обладнаного приповерхневого сховища твердих радіоактивних відходів та усіх об’єктів інфраструктури, що розташовані на майданчику сховищ та з ним пов’язані, заповнення двох симетричних модулів сховища, упаковками РАВ, виробленими на заводі з переробки твердих радіоактивних відходів та заводі з переробки рідких радіоактивних відходів Чорнобильської АЕС.

Крім цього, за погодженими з Держатомрегулювання України окремими технічними рішеннями, підготовленими ДСП «ЦППРВ», можливі постачання відходів від інших постачальників (ДК «УкрДО «Радон», ДП НАЕК «Енергоатом» та інші), за умови відповідності відходів критеріям приймання на захоронення в СОПСТРВ та упаковок РАВ технічному регламенту.

01133, м. Київ, бульвар Лесі Українки, буд. 26

Тел.: (044) 594-82-42 (приймальня)
          (044) 594-82-45 (канцелярія)

office[]dazv.gov.ua

Запит на інформацію Альтернативна версія Повідом про корупцію