ВСІ НОВИНИ

Президент України підписав Указ щодо розвитку зони відчуження та взяв участь у передачі НБК від підрядної організації «Новарка» до ЧАЕС

Президент України підписав Указ щодо розвитку зони відчуження та взяв участь у передачі НБК від підрядної організації «Новарка» до ЧАЕС

Під час заходів у Чорнобилі з нагоди успішного завершення найбільшого проекту міжнародної співпраці у сфері ядерної безпеки Президент України Володимир Зеленський вручив Державну нагороду Героя України трьом ліквідаторам аварії на Чорнобильській атомній електростанції: Олексію Ананенко - старшому інженеру-механіку реакторного цеху ДП «Чорнобильська АЕС» у 1983-1989 роках, Валерію Беспалову - старшому інженеру турбінного цеху атомної електростанції у 1986 році та Борису Баранову (посмертно) - начальнику зміни у 1976-2005 роках, нагороду якого отримав його син Олександр.

Також Голова держави підписав Указ щодо розвитку Чорнобильської зони відчуження та її пріоритетних напрямків. Документ передбачає розробку та ухвалення Стратегії розвитку Чорнобильської зони як туристичного об’єкта та зони розвитку наукового напрямку.

Зокрема, згідно з Указом, у зоні відчуження будуть прокладені нові туристичні маршрути, побудовані нові КПП, а наявні відновлять та модернізують.

«Чорнобиль – це унікальне місце на планеті, де природа відроджується після світової техногенної катастрофи, де є справжнє «місто-привид». Ми маємо показати це місце світу: науковцям, екологам, історикам, туристам», – наголосив Володимир Зеленський.

Він також подякував за зусилля десятків країн світу, які об'єднавшись створили споруду для захисту планети та людства від світової проблеми, що не має кордонів – радіаційного забруднення.

«Завдяки потужній світовій підтримці та міжнародному співробітництву, яке на сьогодні є найбільшим проектом міжнародної співпраці у сфері ядерної безпеки, ми сьогодні маємо унікальний Об'єкт, який цього року буде введений в експлуатацію та не менш унікальний досвід для майбутньої роботи. Попереду - перетворення Об’єкта «Укриття» на екологічно безпечну систему, виконання міжнародних зобов'язань по демонтажу нестабільних конструкцій, введення СВЯП-2 та будівництво сховища для проміжного зберігання осклованих радіоактивних відходів, які будуть повертатися із РФ», - зазначив підчас своїй доповіді Голова ДАЗВ Віталій Петрук.

Окрім того Голова ДАЗВ доповів Президенту про концепцію розвитку зони відчуження, що містить умовно 30-ти кілометрову зону, яка сьогодні розвивається як заповідна територія та найбільш забруднену територію навколо ЧАЕС - територію спеціального промислового використання для розвитку інфраструктури по поводження з РАВ.

«Ми вважаємо своїм обов'язком показати до чого може призвести ціна людської помилки і який крихкий насправді наш світ. І водночас, щоб люди побачили, як природа може відродитися. Агентство докладе максимум зусиль, щоб відвідування було безпечним і з дотриманням усіх правил перебування у зоні відчуження та правил радіаційної безпеки», - повідомив Голова ДАЗВ.

У рамках заходу відбулось символічне приймання НБК від «Новарка» до ДСП «ЧАЕС».

Під час поїздки до Чорнобиля Президент України відвідав простір під Аркою НБК, диспетчерський центр НБК, оглянув майданчик будівництва централізованого сховища відпрацьованого ядерного палива та Комплекс виробництв «Вектор» та поклав квіти до пам’ятника Героям Чорнобиля.

Захід пройшов за участю представників країн-вкладників Чорнобильського фонду «Укриття», представників Європейського банку реконструкції та розвитку – фінансового розпорядника Чорнобильського Фонду «Укриття» і Рахунку ядерної безпеки, керівництва та представників Міністерства екології та природних ресурсів України, Державного агентства України з управління зоною відчуження, Державної інспекції України з ядерного регулювання, ДСП «ЧАЕС», підрядної організації-виконавця робіт з будівництва НБК компанії Novarka.

 

В матеріалі використані фото Міністерство екології та природних ресурсів України та Державне спеціалізоване підприємство «Чорнобильська АЕС»

01133, м. Київ, бульвар Лесі Українки, буд. 26

Тел.: (044) 594-82-42 (приймальня)
          (044) 594-82-45 (канцелярія)

office[]dazv.gov.ua

Запит на інформацію Альтернативна версія Повідом про корупцію