ВСІ НОВИНИ

У рамках виконання зобов’язань України за Кіотським протоколом у Чорнобилі буде зведено фотоелектричну станцію

Посол Іспанії в Україні, представники Міністерства екології та природних ресурсів, керівництво Державного агентства України з управління зоною відчуження, а також інших профільних міністерств та підприємств, що належать до сфери управління ДАЗВ, відвідали зону відчуження, щоб оглянути майданчики, на яких можливо розмістити сонячні панелі.

У рамках виконання зобов’язань України за Кіотським протоколом та «Енергетичної стратегії України до 2030 року» у Чорнобилі буде зведено фотоелектричну станцію. Для цього буде розчищено та реконструйовано асфальтно-бетонований майданчик на території спортивного стадіону, який наразі не використовується за призначенням. Відповідний проект спільно із зовнішніми експертами був підготовлений та представлений державним підприємством «Центр організаційно-технічного і інформаційного забезпечення управління зоною відчуження».

«Використання відновлювальних джерел енергії є важливим напрямом енергетичної політики України і світу загалом. Зона відчуження як територія з обмеженою діяльністю людини і величезною площею є відповідним майданчиком для впровадження таких технологій. Тут збереглися електропередавальні потужності від Чорнобильської АЕС і багато потенційних майданчиків для розміщення об’єктів альтернативної енергетики», - зазначив Голова ДАЗВ Віталій Петрук.

За словами директора Департаменту з питань зміни клімату та збереження озонового шару Міністерства екології та природних ресурсів України Світлани Гринчук, впровадження проектів з відновлювальної енергетики демонструє світовій спільноті екологічний вектор України, який вона взяла на себе відповідно до Паризької угоди. Фінансова підтримка таких проектів сприяє переходу України до низьковуглецевого розвитку, адже реалізація зазначеного проекту дозволить скоротити викиди парникових газів.

Кошти на реалізацію цього проекту уже виділені за Кіотським протоколом. Після час ознайомчого візиту Посол Іспанії в Україні висловила зацікавленість у подальшому розвитку альтернативної енергетики у зоні відчуження.

01133, м. Київ, бульвар Лесі Українки, буд. 26

Тел.: (044) 594-82-42 (приймальня)
          (044) 594-82-45 (канцелярія)

office[]dazv.gov.ua

Запит на інформацію Альтернативна версія Повідом про корупцію