ВСІ НОВИНИ

У зоні відчуження відпрацьовано механізм реагування на потенційні верхові лісові пожежі

Згідно з планом основних заходів цивільного захисту зони відчуження на 2019 рік та з метою перевірки оперативної готовності, у Чорнобилі проведено командно-штабне тренування щодо організації гасіння умовної верхової лісової пожежі із загрозою її переходу за межі кордону України у Республіку Білорусь.

«Такі навчання проводяться систематично і забезпечують посилення готовності персоналу зони відчуження до реагування на надзвичайні ситуації. Спеціалісти мають можливість відпрацювати механізм дій у безпечних умовах, щоб у разі виникнення реальної загрози діяти ефективно, злагоджено та швидко», - повідомив заступник Голови ДАЗВ Володимир Фещенко.

У процесі тренування фахівці ДСП «Північна Пуща» продемонстрували роботу квадрокоптера, який використовують для пожежної розвідки. Також, було розглянуто низку організаційно-технічних питань щодо взаємодії та залучення сил цивільного захисту (ЦЗ) до ліквідації наслідків надзвичайної ситуації.

За словами начальника управління з питань забезпечення бар’єрної функції зони відчуження, природно-заповідного фонду, радіаційної безпеки, охорони праці та цивільного захисту ДАЗВ Михайла Байтала, головною метою тренування була оцінка готовності персоналу та відпрацювання злагоджених дій керівного складу органів управління цивільного захисту ЦЗ у надзвичайних ситуаціях природного чи техногенного характеру. Наприкінці тренування було намічено завдання щодо покращення взаємодії між організаціями, які залучені до гасіння пожеж та ліквідації надзвичайних ситуацій. Зокрема, у травні мають бути проведені практичні навчання з гасіння лісових пожеж.

За навчанням спостерігав заступник начальника ГУ ДСНС України у Київській області по зоні відчуження та зоні безумовного (обов’язкового) відселення полковник служби цивільного захисту Дмитро Підгурний.

Довідково:

У заході взяли участь представники від ДАЗВ, ДП «ЦОТІЗ», КМП ДП «ЦОТІЗ», ДСП «Чорнобильський спецкомбінат», ДСП «ЦППРВ», ДСП «Екоцентр», ДСП «Північна Пуща», ДСП «УКБЗВ», ДСП «Чорнобильська АЕС», Чорнобильський радіаційно - екологічний біосферний заповідник, ДЗ «ЦСМД МОЗ України», Інституту проблем безпеки АЕС НАНУ, 11ДПРЗ ГУ ДСНС України у Київській області, Відділу поліції зони ЧАЕС ГУ Національної поліції України у Київській області, Відділу прикордонної служби «Іванків» Житомирського прикордонного загону Державної прикордонної служби Північного регіонального управління, метеорологічної станції «Чорнобиль» та Чорнобильського районного підрозділу ПАТ «Київобленерго».

01133, м. Київ, бульвар Лесі Українки, буд. 26

Тел.: (044) 594-82-42 (приймальня)
          (044) 594-82-45 (канцелярія)

office[]dazv.gov.ua

Запит на інформацію Альтернативна версія Повідом про корупцію