ВСІ НОВИНИ

Уряд продовжив реорганізацію ДК «Українське державне об'єднання «Радон»

У рамках реорганізації Державної корпорації «Українське державне об'єднання «Радон» Кабінет Міністрів України на сьогоднішньому засіданні ухвалив рішення про реорганізацію цього об'єднання.

Процес реорганізації корпорації не створює жодних ризиків для безпечного функціонування системи по поводженню з РАВ та не передбачає зупинки роботи самих комбінатів, які входять до корпорації та спеціалізуються на збиранні, транспортуванні, кондиціюванні та зберіганні радіоактивних відходів від всіх підприємств держави, у тому числі, розташованих у зоні відчуження ЧАЕС.

Фактично, дана корпорація була надбудовою створеною за процедурою, що не відповідає положенням Господарського кодексу, над спеціальними комбінатами, які виконували всю роботу по поводженню з РАВ, та не мала жодної ліцензії чи дозволу у сфері використання ядерної енергії, поводження з РАВ та джерелами іонізуючого випромінювання.

Тому йдеться про підвищення ефективності управління вказаною галуззю, оскільки реорганізація структури управління комбінатами дозволить не лише привести у відповідність організаційно-правову структуру, а й вивільнити кошти. Йдеться про понад 50 млн грн щорічно. Кабінет Міністрів пропонує їх перенаправити на будівництво об’єктів інфраструктури поводження із РАВ.

Як відомо, торік Уряд відновив цільове використання Державного фонду поводження з радіоактивними відходами, завдяки чому в грудні 2018 року завершені роботи з будівництва І черги комплексу «Вектор». Його будівництво тривало понад 20 років.

Також зараз завершується реалізація міжнародних проектів на промисловому майданчику ЧАЕС - будівництво НБК та СВЯП-2 і триває будівництво Централізованого сховища відпрацьованого ядерного палива.

Довідково: Українське республіканське об‘єднання «Радон» було утворено постановою Ради міністрів УРСР від 21 грудня 1990 року № 377 «Про поліпшення справ з захороненням радіоактивних відходів». Цією постановою були визначені головні завдання – збирання, транспортування, переробка та захоронення радіоактивних відходів, джерел іонізуючого випромінювання, дезактивація спецодягу та засобів індивідуального захисту на території республіки та визначені зони обслуговування для шести спецкомбінатів.

Інформація: Міністерство екології та природних ресурсів України

01133, м. Київ, бульвар Лесі Українки, буд. 26

Тел.: (044) 594-82-42 (приймальня)
          (044) 594-82-45 (канцелярія)

office[]dazv.gov.ua

Запит на інформацію Альтернативна версія Повідом про корупцію