Відновлювана енергетика

Уряд розглядає можливість реалізації проектів вироблення сонячної енергетики в зоні відчуження

Уряд розглядає можливість реалізації проектів вироблення сонячної енергетики в зонах відчуження і безумовного (обов'язкового) відселення (далі – зона відчуження), що сприятиме залученню нових інвестицій та зміцненню енергетичної безпеки країни. Про це сказали учасники наради, яка пройшла сьогодні, 22 травня, під головуванням Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана.

У нараді взяли участь керівники профільних міністерств, Державного агентства України з управління зоною відчуження (ДАЗВ), ДП «НАЕК «Укренерго», Офісу із залучення та підтримки інвестицій.

«Ми вважаємо, що треба створити абсолютно конкурентні умови, щоб ті компанії, які хочуть взяти участь у цих масштабних проектах (щодо вироблення сонячної енергетики), мали можливість зробити це відкрито, публічно, через зрозумілі процедури і механізми, для того, щоб ми отримали найкращі інвестиції, мінімізували будь-які втручання і все зробили дуже конкурентно, прозоро», – сказав Глава Уряду.

Учасники наради обговорили підходи та проблемні питання щодо реалізації проектів вироблення сонячної енергії та залучення інвесторів.

«Чиста енергія нам потрібна, маємо зменшити нашу залежність від традиційних джерел. У нас є можливість розмістити потужне обладнання для того, щоб виробляти електроенергію. Ми бачимо, що інфраструктурно ми можемо її прийняти і розподілити по території країни, – підкреслив Володимир Гройсман. – Це інвестиції, енергетична безпека нашої країни».

Довідка

Розвиток альтернативної, у тому числі сонячної, енергетики є одним з напрямів використання території зони відчуження, оскільки на цій території збереглися електричні мережі великої потужності та відповідна інфраструктура, яка раніше використовувалася для потреб Чорнобильської АЕС.

23 листопада 2016 року Кабінет Міністрів України ухвалив постанову № 912 «Деякі питання стимулювання розвитку зони відчуження та зони безумовного (обов'язкового) відселення», яка визначає розмір орендних ставок за використання державного майна, розташованого в зоні відчуження, а також має стимулювати залучення інвестицій в проекти відновлювальної енергетики.

Спеціалісти вже відібрали ділянку розміром 1172 га на території зони відчуження для розміщення об'єктів сонячної енергетики, а у грудні 2016 року ДАЗВ опублікувало інформацію про можливість подання заявок на відведення земельних ділянок під розміщення об'єктів альтернативної енергетики. На сьогодні від іноземних та вітчизняних інвесторів надійшло близько 60 заявок на оренду площі, що перевищує обсяги запропонованої території.

За матеріалами офіційного сайту
Урядового порталу

01133, м. Київ, бульвар Лесі Українки, буд. 26

Тел.: (044) 594-82-42 (приймальня)
          (044) 594-82-45 (канцелярія)

office[]dazv.gov.ua

Запит на інформацію Альтернативна версія Повідом про корупцію